Aktualności

Wystawa fotografii Radosława Daruka
18.07.2018

Wystawa fotografii Radosława Daruka "Zauroczeni Podlasiem"

 Wystawa dokumentuje 10-lecie (2009-2018) wycieczek gdyńskich seniorów na Podlasie organizowanych najpierw przez gdyńską YMCA, a od 2012 roku przez Fundację FLY z Gdyni w partnerstwie z Akademią Supraską.

Inicjatorem tej inicjatywy jest pan Jan Siedlik, wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY, miłośnik Podlasia i przyjaciel Prawosławia.

Jako pierwszy w 2009 roku przyjmował naszą grupę Kanclerz Akademii Supraskiej ks. Włodzimierz Misijuk, a od 2010 roku Kanclerz ks. Jarosław Jóźwik. Wycieczki organizuje i prowadzi pani Dorota Kitowska, dyrektor Fundacji FLY. Cieszą sie ogromną popularnością, ponieważ dzięki współpracy i zaangażowaniu organizatorów w pełni pokazują piękno Podlasia. Wciągu 10 lat Podlasie poznało i pokochało ponad 500 mieszkańców Gdyni...

Wystawa pokazuje to, co zobaczyliśmy, kogo spotkaliśmy i czego doświadczyliśmy poznając ludzi, kulturę, religie, historię, architekturę i przyrodę Podlasia.

Pokazuje, dlaczego jesteśmy ZAUROCZENI PODLASIEM...Wystawa będzie dostępna do końca sierpnia.
 

Radosław Daruk (ur. 1968) - pedagog, nauczyciel, działacz społeczny. Były dyrektor programowy YMCA Polska, współfundator i prezes Fundacji FLY. Członek międzynarodowej organizacji Ys Men International. Organizator i propagator wolontariatu. Jego zainteresowania koncentrują się wokół działania na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w szczególności osób starszych oraz młodzieży. Współtwórca i wolontariusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy fundacji FLY. Od wielu lat prowadzi warsztaty nowoczesnych technologii oraz warsztaty podstaw fotografii cyfrowej dla seniorów. Współzałożyciel, redaktor i sekretarz redakcji miesięcznika o tematyce społecznej "Gdyński IKS. Informacje-Kultura-Społeczeństwo" (gazeta ukazuje się od 2013 roku). Laureat plebiscytu Osobowość Roku 2017 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Pasjonat fotografii.