Aktualności

Kolonie adaptacyjne w Supraślu- relacja
28.07.2018

Kolonie adaptacyjne w Supraślu- relacja

 W dniach 08.07-14.07 2018r. Fundacja „Oikonomos” już po raz drugi zorganizowała kolonie adaptacyjne w malowniczym Supraślu nieopodal Białegostoku.

Każdy dzień kolonii był przepełniony wieloma atrakcjami. Dzieci miały okazję uczestniczyć w projektowaniu robotów na zajęciach z robotyki, oprócz tego mogły spróbować swoich umiejętności aktorskich podczas zajęć teatralnych. Miały też okazję podziwiać piękno supraskiej okolicy z okien bajkowej ciuchci.

Na zajęciach plastyczno – manualnych wykonały pracę, którą zabrały do domu jako wspaniałą pamiątkę. Dla uczestników zostały zorganizowane także zajęcia z capeoira oraz dogoterapii.

Dzięki uprzejmości Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Supraślu obozowicze mogli obejrzeć wóz strażacki „od środka” a także dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na temat tej jakże ciężkiej i niebezpiecznej pracy.

Podczas pobytu została również zorganizowana wycieczka do Podlaskiego Muzeum Wsi Ludowej, gdzie uczestnicy dowiedzieli się wielu ciekawostek o sowach i ptakach drapieżnych. Dzieci wzięły także udział w warsztatach „Nie święci garnki lepią” a wytwory jakie powstały z gliny mogły zabrać na pamiątkę.

W czasie pobytu nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Ikon, a także Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej, w którym dzieci pogłębiały tajniki przyrody. Każdy mógł także wykazać się wiedzą przyrodniczą.

Dużo czasu zostało poświęcone na gry i zabawy integracyjne, które zapewniły miłą atmosferę w grupie.

Podczas kolonii nie mogło również zabraknąć duchowego wymiaru pobytu w Supraślu. Każdy dzień zaczynał się i kończył wspólną modlitwą. Cała grupa przystąpiła także do Sakramentu Spowiedzi oraz Św. Eucharystii. Obozowicze uczestniczyli również w nabożeństwach.

Tygodniowy letni wypoczynek w atmosferze modlitwy i spokoju pozwolił nabrać sił przed nowym rokiem szkolnym a przez uczestnictwo w nabożeństwach zbliżyć się do Cerkwi.

Projekt zrealizowano z dofinansowania z 1% na rzecz Fundacji OIKONOMOS