Aktualności

Warsztaty plastyczno - ikonograficzne dla dzieci i młodzieży – Supraśl 2019
21.09.2019

Warsztaty plastyczno - ikonograficzne dla dzieci i młodzieży – Supraśl 2019

 W niedzielę, 8 września 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznych wakacji w Akademii Supraskiej. Dzieci, młodzież oraz rodzice przybyli do Supraśla, aby wspólnie pomodlić się i zabrać do domów ikony, które przez całe wakacje można było oglądać w budynku Akademii. W dniach 28.06 - 05.07.2019r. oraz 06.07 – 14.07.2019r. w Akademii Supraskiej odbyły się warsztaty plastyczno-ikonograficzne organizowane przez Fundacje OIKONOMOS. W tym roku zorganizowaliśmy dwa turnusy. W pierwszym na przełomie czerwca i lipca, brało udział 19 dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Natomiast w lipcu w warsztatach uczestniczyło 14 uczestników w wieku od 14 do 17 lat. Na zajęciach z pisania ikon prowadzonych przez Panią Małgorzatę Bowtruczuk i Pana Jakuba Sobczaka uczestnicy poznawali zasady powstawania ikon, natomiast pracy w grupach towarzyszyła modlitwa i wyciszenie.  Poza doskonaleniem umiejętności plastycznych wszyscy poświęcali dużo czasu na modlitwę, codziennie uczestnicząc w nabożeństwach. Był to okres wakacji, po intensywnym czasie nauki należał się wszystkim wypoczynek. Dlatego też oprócz pracy z ikoną i nabożeństw, Fundacja Oikonomos przygotowała wiele atrakcji: kino, gry, zabawy, zwiedzanie okolicy, itd.

Ikony napisane przez dzieci i młodzież zostały pokazane na wystawie w Akademii Supraskiej, gdzie zobaczyło je ponad 1000 osób. 8 września, uczestnicy dwóch turnusów oraz ich rodzice
spotkali się na wspólnej modlitwie. Po poświęceniu ikon zostały zabrane do domów, gdzie zapewne znajdą godne miejsce, pomagając w modlitwie.
Projekt dofinansowany ze środków z 1% na rzecz Fundacji OIKONOMOS

Zdjęcia o. Jarosław Jóźwik