Śladami Jerzego Nowosielskiego

Jerzy Nowosielski (1934-2011) - to jeden z najciekawszych polskich malarzy współczesnych. Twórca polichromii oraz wystroju wnętrz kilkudziesięciu świątyń. Wychowany na styku dwóch kultur: Wschodu i Zachodu, potrafił pogodzić tradycję bizantyjską ze współczesnością. Prawosławny teolog, filozof, znawca literatury rosyjskie i mistycyzmu Wschodu. Na Podlasiu, Warmii i Mazurach wykonał kilka monumentalnych prac.

Dzień I. "Współpraca z profesorem Adamem Stalony-Dobrzańskim"

Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gródku, Cerkiew św. Mikołaja w Michałowie, Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu, Muzeum Ikon w Supraślu, projekcja filmu dokumentalnego o Jerzym Nowosielskim.

Dzień II. "Warmia i Mazury"

Cerkiew Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Kętrzynie, Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Górowie Iławeckim, Pokamedulski zespół klasztorny w Wigrach, projekcja na temat twórczości Jerzego Nowosielskiego.

Dzień III. "Podlasie"

Sobór Śiętej Trójcy w Hajnówce, Cerkiew cmentarna Wszystkich Świętych w Hajnówce, Cerkiew św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim, Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, Monaster śww. Marty i Marii na św. Górze Grabarce.