Aktualności

24.11.2020 Magdalena Żdanuk, ks. Jarosław Jóźwik

"Podlaskie legendy 4 kultur" Jakuba Sobczaka

 Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy Państwu piękną, wyjątkową książkę, wydaną przez Fundację "Oikonomos", autorstwa młodego i bardzo zdolnego absolwenta Projektowania Graficznego Wydziału Sztuk Pięknych UMK - Jakuba Sobczaka.

Z Jakubem współpracujemy już od wielu lat, m.in. podczas organizacji warsztatów ikonograficznych. Jego książka "Podlaskie legendy 4 kultur" to nie tylko zbiór tekstów podań społeczności zamieszkujących nasz region, ale także dzieło sztuki inspirowane kulturą narodów i religii od wieków kształtujących historię i kulturę Podlasia: rusińskiej, żydowskiej, polskiej i tatarskiej. Ilustracje nawiązują m.in. do ludowej wycinanki, z którą autor miał kontakt jako dziecko, gdy z prababcią wycinał papierowe serwety. Taka też wycinanka znajduje się na okładce książki. Przedstawia ona wizerunek Adama i Ewy przy Drzewie Życia - historię wspólną dla wszystkich 4 kultur, których legendy znalazły się z tej pięknej książce.


Dochód ze sprzedaży tej książki będzie przeznaczony na działalność Akademii Supraskiej, więc serdecznie zachęcamy do jej nabycia!

Książka szyta w twardej oprawie. Format B5. 101 stron. Cena 45 zł. Książkę można nabyć w Akademii Supraskiej i w Centrum Kultury Prawosławnej w Białymstoku. W sprawie sprzedaży wysyłkowej prosimy o kontakt pod adresem: akademia@oikonomos.pl