Aktualności

Zimowisko w Akademii Supraskiej- relacja
26.02.2014 Magdalena Kołodko

Zimowisko w Akademii Supraskiej- relacja

Już po raz kolejny fundacja „Oikonomos” zorganizowała zimowy wypoczynek dzieciom w wieku od 7 do 14 roku życia w Akademii Supraskiej,w malowniczej miejscowości Supraśl tuż nieopodal Białegostoku.
Każdy dzień na zimowisku był przepełniony wieloma atrakcjami. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym, podziwiać piękno supraskiej miejscowości z okiem bajowej ciuchci. Śmiech na twarzach dzieci wzbudziły zajęcia teatralne, gdzie poznały tajniki teatru cieni oraz sami stali się współautorami etiud teatralnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z caupeiry oraz strzelaniem z łuku. Wśród dziewczynek największa popularnością cieszyły się zajęcia z tańca współczesnego, ale determinacja i chęć nauczenia się nowych kroków wśród chłopców spowodowała, że momentami byli lepsi od dziewcząt. Obozowicze zwiedzali także Muzeum Ikon, w którym zdobywali wiadomości na temat ikon, a także mieli możliwość samodzielnego napisania ikony. Nie mogło również zabraknąć wizyty w Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej, w którym dzieci pogłębiały tajniki przyrody, a także każdy miał okazję wykazać się wiedzą i wygrać nagrody w konkursie ekologicznym Dzieci zwiedziły także wystawę fotografii Wiktora Wołkowa, w której miały okazję obejrzeć film o twórczości znanego artysty oraz przyjrzeć się bliżej jego fotografiom. Dużo czasu zostało poświęcono na gry i zabawy integracyjne, które zapewniły miłą atmosferę grupową.
Podczas zimowiska nie mogło też zabraknąć duchowego wymiaru pobytu w Supraślu. Każdy dzień zaczynał się i kończył wspólną modlitwą. Cała grupa przystąpiła także do sakramentu spowiedzi oraz św. Eucharystii . Młodzi obozowicze aktywnie uczestniczyli w akatyście przez Supraską Ikoną Matki Bożej.
Tygodniowy zimowy wypoczynek w atmosferze modlitwy i spokoju Ławry Supraskiej pozwolił młodym obozowiczom nabrać sił do dalszej nauki w szkole, a także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach bardziej zbliżyć się do Cerkwi Prawosławnej.