Aktualności

Uniwersytet Otwarty w Akademii Supraskiej
04.11.2014

Uniwersytet Otwarty w Akademii SupraskiejZ Błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jakuba, Arcybiskupa Białostockiego i Gdańskiego, Akademia Supraska zaprasza na serię wykładów w ramach Uniwersytetu Otwartego. Ideą Uniwersytetu jest propagowanie szerokiej wiedzy w dziedzinie teologii, literatury, historii, sztuki, nauk ścisłych i medycyny. Zapraszani prelegenci to osoby będące, na co dzień wykładowcami uczelni wyższych naszego regionu, jaki i osoby związane z kulturą. Różnorodność wykładów pozwoli na zapoznanie się z szeroką dziedziną nauk przede wszystkim humanistycznych, ale także medycznych i technicznych. Przewidziana jest również projekcja filmów w auli multimedialnej oraz koncertów chórów.
W ramach „Uniwersytet Otwartego”, przewidujemy również spotkania z „podróżnikami” ( prawosławie w Chinach, Francji, Szwajcarii, Gruzji, Serbii, Rumunii, itd.) wzbogacone pokazem zdjęć.
Wykłady będą odbywać się w każdą, drugą środę miesiąca, w Auli Akademii Supraskiej, bezpośrednio po zakończonym Akatyście przed Supraską Ikoną Matki Bożej. Początek wykładów ok. godz. 18. Wejście od strony dziedzińca klasztoru (Pałac Archimandrytów) dla osób uczestniczących w Akatyście i od strony katakumb (ogrodu) dla osób przybywających tylko na wykład.Informacje o tematach spotkaniach, będą udostępniane na bieżąco w mediach oraz na naszych stronach internetowych: www.oikonomos.pl i www.akademiasupraska.pl


Wstęp wolny