Aktualności

Lato z wielokulturowym dziedzictwem
26.08.2018

Lato z wielokulturowym dziedzictwem

 Z wielką radością informujemy, że 23 sierpnia 2018 r. ruszył nasz projekt pt."Lato z wielokulturowym dziedzictwem". Jest to już jego trzecia edycja. Podobnie jak w zeszłych latach jest on dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu grantowego „Wspólnie dla dziedzictwa”.

Jego głównym założeniem jest organizacja obozu młodzieżowego dla wolontariuszy. Akademia Supraska gości od czwartku 14 wolontariuszek i wolontariuszy, którzy na zajęciach warsztatowych rozpoczęli szkolenia z zakresu pracy inwentaryzacyjno-dokumentacyjnej przy zabytkach, a także zajęcia terenowe, podczas których młodzi ludzie sporządzają dokumentację fotograficzno-opisową wyposażenia wybranych czterech zabytkowych obiektów Podlasia - dwóch cerkwi, zabytkowego ogrodzenia z bramą i cmentarza.

Z W piątek byliśmy po raz pierwszy w cerkwi w Gródku. Spotkanie z o Mikołajem Ostapczukiem, proboszczem parafii, było doskonałym wprowadzeniem do prac inwentaryzacyjno-dokumentacyjnych. Jutro zaczynamy fotografowanie i katalogowanie zabytków.

Więcej szczegółów już wkrótce na naszej stronie internetowej www.oikonomos.pl oraz fanpage’u facebook.com/Lato-z-wielokulturowym-dziedzictwem.