Aktywnie na Podlasiu

Województwo podlaskie to miejsce, w którym bez względu na wiek i kondycję wielbiciele aktywnego wypoczynku o każdej porze roku znajdą coś dla siebie. Miejsce to, dzięki niezliczonym walorom przyrodniczym i kulturowy, stwarza niesamowite warunki do uprawiania turystyki aktywnej. Gęsta sieć szlaków pieszych, rowerowych, kajakowych i konnych umożliwia odkrycie najpiękniejszych zakątków regionu. Wśród pierwotnych puszcz, biebrzańskich bagien, czystych rzek i jezior każdy dzień stanie się niezapomnianą przygodą.

Dzień I. "Konno w Supraślu"

Nauka jazdy konno w ośrodku jeĹşdzieckim w Supraślu, wycieczka piesza po Supraślu: Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy, katakumby, Muzeum Ikon, Domy Tkaczy, Pałac Bucholtzów, Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Kościół Świętej Trójcy.

Dzień II. "Kajakiem po Supraśli"

Spływ kajakowy silnie meandrującą, bardzo czystą, płynącą otwartą doliną rzeką Supraśl. Szlak kajakowy należy do niezbyt trudnych, jest atrakcyjny ze względu na liczne spiętrzenia wody i niskie drewniane mostki, Dla chętnych wieczorny spacer Nordic Walking.

Dzień III. "Pieszo przez Biebrzańskie Bagna"

Wędrówka po terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, podczas której uczestnicy pieszo przemierzają jeden z najstarszych rezerwatów w Polsce "Czerwone Bagno". Jest to obszar dziki, pierwotny, a zarazem tajemniczy, będący naturalną ostoją łosia i wielu innych gatunków zwierząt i ptaków.

Dzień IV. "Rowerem przez Puszczę Knyszyńską"

Wyprawa rowerowa po terenie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiego, podczas której uczestnicy przemierzą wspaniałe i rozległe lasy sosnowo-świerkowe o wyjątkowym mikroklimacie, odwiedzą obiekty związane z rozwojem osadnictwa w regionie oraz malownicze trasy widokowe.